Hakkımda

Ben kimim?

Can Uysal, 27.07.1982 tarihinde Mersin’de doğdu.

2009’da Ege Üniversitesi İktisat Fakültesinden ekonomist olarak mezun oldu ve Yıldız Teknik Üniversitesinde yüksek lisansına başladı ve Sakarya Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde doktorasını tamamladı.

Profesyonel iş hayatına 2001’de Devlet Planlama Teşkilatında proje sorumlusu olarak başladı.

Teknoloji ve IT şirketlerinde görev aldı ve 2003 yılına kadar İndex şirketinde farklı pozisyonlarda çalıştı. 2003 – 2007 yılları arasında Bimeks Bilgi İşlem A.Ş.’de Bölge Eğitim Sorumlusu olarak çalışırken eğitim sektörüyle profesyonel anlamda ilk tanışıklığını gerçekleştirdi.

Sonraki yıllarda Fransız ve Amerikan şirketlerinde Almanya ve Tunanistan başta olmak üzere birçok ülkede proje sorumluluğundan başlayarak iş analistliğine, oradan da bölge müdürlüğüne kadar yükseldi.

2010 yılında babası Doç. Dr. Cevdet Uysal’ın vasiyetini yerine getirmek için Türkiye’ye dönerek Nişantaşı Eğitim ve Kültür Vakfı ve Nişantaşı Üniversitesi Kurucu Genel Sekreterliği görevini üstlendi.

Bu görevinin yanı sıra mütevelli heyet başkan vekilliği yaptı. Eğitimde kaliteye büyük önem veren Can Uysal, eğitimin temelden henüz daha anaokulundan başlaması gerektiği inancıyla 2015 yılında Biltes Eğitim Grubunu kurdu. 

Dr. Can Uysal

Beş şubesiyle 2000’den fazla öğrenciye hizmet veren Biltes Eğitim Grubu’nun altında üç uluslararası okul öncesi kurumu, anaokulları, hazırlık sınırı, ilkokullar ve ortaokullar bulunmaktadır. Biltes Koleji ile eğitim sektöründe başarılı kariyerini sürdürmektedir.

Başta Yıldız Teknik Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi olmak üzere birçok üniversitede öğretim görevlisi olarak ders vermiştir.

Türkiye’nin en genç yöneticilerinden biri olarak gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerinin yanında profesyonel iş hayatındaki başarılarıyla ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlardan 57 ödüle layık görülmüştür ve en başarılı 50 Türk genç girişimci arasında gösterilmiştir.

Dünyadaki tüm eğitim sistemlerini inceleyen ve bu yönde yaptığı çalışmaları kitap haline getirerek toplumla paylaşan, okullarında bu metotları uygulayan Can Uysal, planladığı eğitim çalışmalarıyla Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyor.

Dr. Can Uysal

İletişim

Bizimle irtibat kurun

X

Şifrenizi mi unuttunuz?

Bize Katılın